|
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Górach Mokrych
|
Aktualności | Standardy Ochrony Małoletnich - ankieta dla rodzica | | | | | | | |
| PAMIĘTAMY...🤍🖤🤍WŁADYSŁAW OBARZANEK | | |  10 czerwca przypada pierwsza rocznica śmierci Władysława Obarzanka – wyjątkowego mieszkańca Gór Mokrych, społecznika, regionalisty i człowieka, który przez wiele lat działał na rzecz naszej miejscowości oraz całej okolicy. Z tej okazji społeczność szkolna uczestniczyła w spotkaniu poświęconym jego pamięci. W uroczystości wzięła udział również Pani Burmistrz Agata Wiśniewska - Pawelak, która wraz z uczniami i nauczycielami wspominała osobę szczególnie zasłużoną dla lokalnej społeczności. | | | | |
| Wycieczka do ,,TuluTulu" w Koniecznie 🐓🌞 | | |  Dnia 08.06.2026r. uczniowie klas 0–II wraz z wychowawczyniami spędzili wyjątkowy dzień w ,,TuluTulu" w Koniecznie. Przy pięknej, słonecznej pogodzie spacerowali po zagrodzie, podziwiając niezwykły świat przyjaznych zwierząt. Niektóre z nich częstowali pyszną marchewką, co sprawiło dzieciom ogromną radość. | | | | |
| Talent Show z okazji Dnia Dziecka 🌟🎭 | | | 1 czerwca 2026r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy ,,Talent Show", przygotowanyz inicjatywy uczniów klasy VII. To właśnie oni byli organizatorami oraz twórcami tego wspaniałego wydarzenia. Serdecznie dziękujemy za pomysł, zaangażowanie oraz stworzenie atmosfery pełnej radości, śmiechu i dobrej zabawy.
Podczas występów uczniowie zaprezentowali niezwykle różnorodne talenty, udowadniając, jak wiele zdolnych i kreatywnych dzieci uczy sięw naszej szkole. Na scenie nie brakowało muzyki, tańca, sportowych pokazów oraz wielu innych pasji. Uśmiech nie schodził z twarzy uczestnikówi publiczności, a pozytywna energia towarzyszyła nam przez cały dzień. | | | | |
| DZIEŃ PATRONA - MARIA KONOPNICKA | | |  Dziś, 27 maja w naszej szkole odbył się Dzień Patrona poświęcony życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Uczniowie recytowali jej wiersze, a także odśpiewali „Rotę”, i ,,Pieśń sokołów” co wprowadziło nas w refleksyjny nastrój.
Mieliśmy zaszczyt gościć uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Małych wraz z Panią Dyrektor Gabrielą Patek oraz Panią Anną Pełką opiekunem koła czytelniczego i Panią Joanną Janiec opiekunem chóru szkolnego którzy wspólnie z naszymi uczniami uczestniczyli w grze terenowej pt. „Śladami Marii Konopnickiej”. Wydarzenie to pozwoliło nam lepiej poznać twórczość patronki oraz zintegrować się z rówieśnikami. Na wszystkich czekał rownież słodki poczęstunek na świetlicy szkolnej. | | | | |
| Dzień Mamy i Taty w naszej szkole ❤️💐 | | | Dzisiejszy dzień był pełen radości, uśmiechu i wzruszeń... Najmłodsi uczniowie klas 0–III z ogromnym zaangażowaniem przygotowali wspólny występ aby pokazać, jak ważni są Rodzice. Nie zabrakło ciepłych słów, wspólnych chwil oraz dumy z obecności naszych kochanych Mam i Tatusiów w szkolnych murach. | | | | |
| PIKNIK RODZINNY - PRZEDBÓRZ 2026 | | |  Rodzinny Piknik nad Przedborskim Zalewem był pełen uśmiechu, radości i świetnej zabawy!
Nie zabrakło również naszego szkolnego stoiska – Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych. | | | | |
| TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2026 | | | „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.”
W ramach Tygodnia Bibliotek uczniowie klas 0 - I naszej szkoły wraz z wychowawczyniami Anną Kacperską, Beatą Auguścik i Agnieszką Dorozińską uczestniczyli wyjątkowym spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Górach Mokrych. | | | | |
| Komunia Święta Naszych Podopiecznych 2026 | | | 9 maja 2026r. uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią, Panią Beatą Brodzik, Ks. Stanisławem Obratańskim, Dyrekcją szkoły oraz Rodzicami wzieli udział w pielgrzymce komunijnej.
Uczestnicy udali się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie - Godowie, gdzie dzieci brały czynny udział we mszy świętej w ich intencji. Następnie zwiedzili Opactwo Cysterskie w Wąchocku oraz Aleje Uśmiechu. Zwieńczeniem wycieczki była modlitwa oraz zwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. | | | | |
| EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2026 !!!! | | | Z okazji Egzaminu Ósmoklasisty przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego postanowili w wyjątkowy sposób wesprzeć swoich kolegów i koleżanki, którzy stanęli przed ważnym wyzwaniem. W pierwszym dniu egzaminów każdy ósmoklasista otrzymał kartkę z motywującym przesłaniem oraz coś słodkiego na poprawę humoru i dodanie otuchy. | | | | |
|
|
|
Niedziela 28.06.2026
liczba odwiedzin: 237278
|
|
|