Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

 

Nawigacja

Dokumenty

  • Wizyta policjanta w szkole

    18.10.2023 r.

    W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Pani dyrektor zorganizowała spotkanie klas 0-7 z Panem policjantem dzielnicowym, sierżantem sztabowym-Marcinem Bernackim.

    Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo,bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów, zagrożenia z którymi mogą spotykać się młodzi ludzie. Największym jednak zainteresowaniem cieszy się opowiadanie o codziennej pracy policji. Podczas pogadanki uczniowie zadawali bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać policjantem oraz czy jest to trudny zawód. Najprzyjemniejszy czas spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego Gościa podstawowych akcesoriów Policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć a nawet przymierzyć kajdanki. Na zakończenie wręczono podziękowanie Panu Policjantowi. Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzyć się uczniom jako osoba której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

    ,

  • Pierwsza pomoc w naszej szkole!!

    Dnia 12 października 2023 w naszej szkole odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy. Poprowadziła go pani Marta Moneta, pielęgniarka ze Szpitala Powiatowego w Końskich. W kursie brali udział wszyscy uczniowie z naszej szkoły. Uczniowie poznali podstawy udzielenia pierwszej pomocy i brali czynny udział w ćwiczeniach na fantomie. Mamy nadzieje, że te wskazówki i rady pomogą uratować komuś życie. Dziękujemy pani Marcie za poświęcony czas i zaangażowanie.

  • Dzień Edukacji Narodowej

          14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, zwany częściej Dniem Nauczyciela. Z racji, że w tym roku jest to sobota, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły świętowanie rozpoczęli już w piątek.

         Uczniowie postanowili uświetnić ten dzień, przygotowując pełen humoru program artystyczny - pokaz mody nauczycielskiej. Na  wybiegu zaprezentowali stroje nauczycieli poszczególnych przedmiotów. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas IV-VII.

  • 45. Ogólnopolskie Spotkania z Poezją Marii Konopnickiej

    W dniu 7 października 2023r. odbyły się 45. Ogólnopolskie Spotkania z Poezją Marii Konopnickiej w Przedborzu. W ramach tych spotkań, uczniowie z klas 0-III oraz IV-V ze Szkoły Podstawowej w Górach Mokrych mieli okazję wziąć udział w konkursie recytatorskim, którego celem było popularyzowanie twórczości Marii Konopnickiej, doskonalenie sztuki recytatorskiej, konfrontacja różnorodnych interpretacji tekstu oraz ukazanie piękna języka polskiego. Spotkanie z poezją zakończyło się 8 października 2023 r. występem Laureatów oraz wręczeniem nagród, dyplomów i wyróżnień uczniom naszej szkoły. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

  • SPRZĄTANIE ŚWIATA

    29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Wspólnymi siłami udało nam się posprzątać najbliższą okolicę z zalegających w przydrożnych rowach i na skwerku śmieci. Ta jedyna w swoim rodzaju lekcja ekologii w plenerze kształtuje postawy proekologiczne od najmłodszych lat, między innymi poprzez wdrażanie idei nieśmiecenia w naturze.

  • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

       W dniu 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Na zaproszenie pani Ani z Miejskiej Biblioteki Publicznej - filia w Górach Mokrych, klasa 3 odwiedziła bibliotekę i głośno czytała fragment książki Justyny Bednarek pt.: ,,Nowe przygody skarpetek”. Pani bibliotekarka opowiedziała uczniom jakie zalety ma głośne czytanie: rozwija wyobraźnię, wspomaga koncentrację, zwalcza nieśmiałość, dotlenia, zwiększa zasób słów. Nie pozostaje nam już nic więcej, jak tylko czytać na głos! Codziennie!

  • 33. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI TURYSTYCZNO-PRZYRODNICZEJ

    W dniu 23.09.2023 r. odbył się w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

    33. Ogólnopolski Konkurs Piosenki Turystyczno-Przyrodniczej. Uczniowie naszej Szkoły brali aktywny udział w tej imprezie artystycznej i zajęli czołowe miejsca.

     

    Trio: Urszula Pijewska, Kinga Rydz, Julita Szklarz zdobyły I nagrodę w kategorii zespoły

    Trio: Nina Domaradzka, Oliwia Dorozińska, Maria Moneta zdobyły II nagrodę w kategorii zespoły

    Duet: Maja Kacperska, Zuzanna Wilk  zdobyły równorzędną  II nagrodę w kategorii zespoły

     

    Gratulujemy.

    Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację.

     

  • Godziny dostępności nauczycieli

    Godziny dostępności nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024

    Konsultacje dla uczniów i rodziców


     

    1. Beata Auguścik: 940 – 1040 - poniedziałek.

    2. Beata Brodzik: 845 – 945 - środa.

    3. Ewa Hyska: 1145 – 1245 - poniedziałek .

    4. Monika Mechelewska-Staszczyk: 1240- 1340 - poniedziałek.

    5. Jolanta Nowakowska: 1330 – 1400 wtorek, 1330 – 1400 środa

    6. Karolina Osicka: 900 – 930, 1250-1320 – piątek.

    7. Elżbieta Pakuła: 950 – 1050- czwartek.

    8. Beata Szklarz: 1140 – 1240 - wtorek.

    9. Tadeusz Włodarski: 1245 – 1315 środa, 1150-1220czwartek.


     

  • Narodowe Czytanie

        15 września 2023r. uczniowie klasy siódmej naszej szkoły uczestniczyli w NARODOWYM CZYTANIU powieści Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem".

       Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później przeczytano Trylogię Henryka Sienkiewicza.

       W 2015 roku w warszawskim Ogrodzie Saskim Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą rozpoczęli Narodowe Czytanie Lalki Bolesława Prusa. W 2016 roku czytano Quo vadis Henryka Sienkiewicza, a w 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

        W 2018 r. Narodowe Czytanie miało wyjątkowy charakter – w związku z jubileuszem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Para Prezydencka zaprosiła do lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, a ponadto, przez cały rok, zachęcała do czytania Antologii Niepodległości – specjalnie przygotowanego na tę okazję zbioru powstałych na przestrzeni wieków utworów, zaliczanych do kanonu polskiej literatury patriotycznej.

       W 2019 roku lekturą Narodowego Czytania były Nowele polskie – zbiór 8 utworów autorstwa Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza i Henryka Rzewuskiego. Nowele zostały wybrane przez Parę Prezydencką z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

      Lekturą Narodowego Czytania 2020 wybrana została Balladyna Juliusza Słowackiego. Dzieło to zostało przeczytane w ponad 3200 miejsc w Polsce i za granicą.

        Podczas jubileuszowej, dziesiątej odsłony czytaliśmy Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

        W 2022 r. odbyło się wspólne czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza- w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji.

       Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania jest  "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

  • Dzień Kropki

          Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. Święto to jest inspirowane dziełem kanadyjskiego pisarza i ilustratora książki dla dzieci Petera H. Reynoldsa pod tytułem „The Dot” („Kropka”)

         W naszej szkole został zorganizowany Dzień Kropki z udziałem klas I-III i klas starszych z wychowawcami. Dzień zaczął się od obejrzenia krótkiego filmiku pt. „The Dot” na Youtube. Potem była rozmowa na temat głównej bohaterki Vashti oraz tego, co to znaczy, że ktoś w siebie nie wierzy. Zorganizowane były różnorodne gry i zabawy, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić. Powstały też piękne prace plastyczne.

    Oto krótka fotorelacja.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole

     

    Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024:

    - godzina  800 msza święta w kościele pw. Maksymiliana Kolbe

    - rozpoczęcie w szkole godzina 900 

     

     

  • Informacja o zakupie zeszytów ćwiczeń w roku szkolnym 2023/2024

    Poniżej przedstawiona została lista klas oraz zeszyty ćwiczeń do poszczególnych przedmiotów, które należy zakupić. Wymienione niżej zeszyty ćwiczeń pochodzą z wydawnictwa WSiP.

    Klasa IV

     1. Poznajemy przyrodę.  Klasa 4. Zeszyt ćwiczeń.

     

    Klasa V

    1. Biologia. Zeszyt ćwiczeń.

    2. Geografia. Zeszyt ćwiczeń.

     

    Klasa VI

    1. Historia. Zeszyt ćwiczeń.

    2. Biologia. Zeszyt ćwiczeń.

     

    Klasa VII

    1. Sposób na fizykę. Zeszyt ćwiczeń.

    2. Chemia bez tajemnic. Zeszyt ćwiczeń.

     

  • Informacja o zakupie zeszytów ćwiczeń w roku szkolnym 2022/2023

    Poniżej przedstawiona została lista klas oraz zeszyty ćwiczeń do poszczególnych przedmiotów, które należy zakupić. Wymienione niżej zeszyty ćwiczeń pochodzą z wydawnictwa WSiP.

     

    Klasa IV

    1. Historia. Zeszyt ćwiczeń.

     

    Klasa V

    1. Historia. Zeszyt ćwiczeń.

    2. Geografia. Zeszyt ćwiczeń.

     

    Klasa VI

    1. Historia. Zeszyt ćwiczeń.

    2. Geografia. Zeszyt ćwiczeń.

     

    Klasa VIII

    1. Biologia. Zeszyt ćwiczeń.

    2. Geografia. Zeszyt ćwiczeń.

    3. Historia. Zeszyt ćwiczeń.

    4. Świat fizyki. Zeszyt ćwiczeń.

    5. Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń.

  • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Niezłomnych” – to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Niezłomnych– żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

    Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.

    Uczestników ruchu partyzanckiego określa się też jako „żołnierzy drugiej konspiracji” lub „Żołnierzy Niezłomnych”. Sformułowanie „Żołnierze Wyklęci” powstało w 1993 roku – po raz pierwszy użyto go w tytule wystawy „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”, zorganizowanej przez Ligę Republikańską na Uniwersytecie Warszawskim. Jego autorem był Leszek Żebrowski.

     

  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

    Nowy wniosek o pomoc finansową oraz oświadczenie.

    Poniżej są zamieszczone do pobrania wyżej podane załączniki:

     

    OSWIADCZENIE_O_UZYSKANYCH_DOCHODACH.pdf

     

    Wniosek_o_pomoc_finansowa.pdf

     

  • Zimowy Mistrz Wypracowań - konkurs polonistyczny z nagrodami

    Startuje właśnie Zimowy Mistrz Wypracowań, czyli wyczekiwany konkurs z nagrodami organizowany przez Dyktanda.pl!

    To świetna okazja, aby podszlifować swoje umiejętności pisarskie, skorzystać ze zdobytej już wiedzy, a także zgłębić nowe zagadnienia. 

    Zapraszamy wszystkich, bez ograniczeń wiekowych - dzieci, młodzież i dorosłych. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

    Wystarczy kliknąć ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:

    Następnie można już przystąpić do wybierania interesujących nas tematów.

    Dla aktywnych uczestników organizator przygotował nagrody gwarantowane! Do ich uzyskania wystarczy zebranie określonej liczby punktów. Oprócz tego przewidziane są nagrody główne, o wartości sięgającej dwóch tysięcy złotych!

    Konkurs Zimowy Mistrz Wypracowań potrwa do końca lutego 2022 r. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

  • Nauka zdalna

    Od 10 stycznia 2022 roku nauka w szkole systemie stacjonarnym.

  • Akcja „Przerwa na czytanie ..."

      W dniu 29 października 2021 r. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Uczniowie w tym dniu przynieśli swoje ulubione książki i na przerwach zatapiali się w lekturze. Ogromnym powodzeniem cieszyły się wygodne miejsca na materacach na szkolnym korytarzu, które od razu po dzwonku na przerwę były zajęte przez czytających. Czytali wszyscy, a ci, którzy jeszcze nie potrafią słuchali utworów czytanych przez starsze koleżanki, kolegów i nauczycieli. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zachęci uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Z niecierpliwością czekamy na kolejna edycji, w której na pewno weźmiemy udział.

  • Informacja o zeszytach ćwiczeń w roku szkolnym 2021/2022

    W ramach dotacji zostały zakupione oprócz podręczników cztery zestawy zeszytów ćwiczeń do każdej klasy. Są to  zeszyty ćwiczeń do przedmiotów:

    - j. polski

    - j. angielski

    - j. niemiecki

    - matematyka

    Do pozostałych przedmiotów należy zakupić zeszyty ćwiczeń.

    Wymienione niżej zeszyty ćwiczeń pochodzą z wydawnictwa WSiP.

    Poniżej przedstawiona została lista klas o oraz zeszyty ćwiczeń do poszczególnych przedmiotów, które należy zakupić.

    Klasa IV

    1. Przyroda. Zeszyt ćwiczeń.

     

    Klasa V

    1. Biologia. Zeszyt ćwiczeń.

    2. Geografia. Zeszyt ćwiczeń.

     

    Klasa VII

    1. Biologia. Zeszyt ćwiczeń.

    2. Geografia. Zeszyt ćwiczeń.

    3. Historia. Zeszyt ćwiczeń.

    4. Świat fizyki. Zeszyt ćwiczeń.

    5. Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń.

     

    Klasa VIII

    1. Biologia. Zeszyt ćwiczeń.

    2. Geografia. Zeszyt ćwiczeń.

    3. Historia. Zeszyt ćwiczeń.

    4. Świat fizyki. Zeszyt ćwiczeń.

    5. Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń.