Wrzesień 2023

W miesiącu wrześniu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości podczas dyskoteki szkolnej z okazji Dnia Chłopaka (lampy doświetlające) i w czasie akcji Sprzątanie Świata (aparat fotograficzny Canon EOS M50 Mark II).

Pażdziernik 2023

W tym miesiacu użyto mikroskopu Delta Optical Biolight 300 na lekcji biologii w klasie 6, podczas omawiania tematu

" Charakterystyka, przegląd i znaczenie parzydełkowców"

Listopad 2023

W  listopadzie w ramach zajęć z informatyki  w klasie V ,  VI  oraz  w klasie VII zademostrowano drukarkę 3D MakerBot Sketch w czasie realizacji tematu "Tworzenie obiektów 3D w programie Paint 3D"

Grudzień 2023

18 grudnia odbyły się zajęcia z języka angielskiego z wykorzystaniem materiałów dydaktycznychz projektu "Laboratoria Przyszłości". Uczniowie zapoznali się  z możliwościami robota Wonder Cue, ćwiczyli kreatywność i kompetencje językowe wydając polecenia dla tego robota.

Styczeń 2024

Wonder WorkShop Cue to robot z wbudowanym systemem sztucznej inteligencji oraz szerokimi możliwościami personalizacji zachowań. Dzięki aplikacji Cue, która jest darmowa możliwości robota są bardzo rozbudowane. W dniach 17.01 (klasa V) oraz 24.01 - klasa VII uczniowie na zajęciach informatyki ćwiczyli różne sposoby sterowania  robotem. Była możliwość ustawiania szybkości poruszania się tego robota jak również jego wyglądu, wszystko za pomocą łączności bezprzewodowej.

Luty 2024

Dzisiaj 26 lutego w klasie 5 na lekcji języka angielskiego wykorzystaliśmy robota Wonder Cue do ćwiczeń komunikacyjnych. Uczniowie podzieleni na 2 grupy zadawali zagadki przeciwnikom nagrywane w wiadomości głosowej i odtwarzane przez  sprytnego Cue! What a great fun!

Marzec 2024

27 lutego na zajęciach informatyki w klasie  piątej  i siódmej oraz na zajęciach w klasie czwartej uczniowie zapoznali się z budową, działaniem oraz możliwościami sterowania teleskopem SKY-WATCHER Star Discovery 130 Newton. W klasie V uczniowie przy wykorzystaniu tego teleskoipu mogli obserwować (metodą projekcji)  plamy na Słońcu.