WSTĘP
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: https://spgm.edupage.org
DATA PUBLIKACJI I AKTUALIZACJI
Data publikacji strony internetowej: 2011-11-13.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-12-10.
STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub włączeń wymienionych poniżej:
- brak możliwości poruszania się po serwisie przy pomocy klawiatury
- na niektórych stronach brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,
- niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej
- niektóre elementy tekstowe przedstawiono w formie grafiki
- część plików nie jest dostępna cyfrowo
DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI I METODA OCENY DOSTEPNOŚCI CYFROWEJ
Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2024-12-10.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
SKRÓTY KLAWIATUROWE
Na stronie można używać standardowych skrótów klawiatury obsługiwanych przez przeglądarki internetowe.
INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
- osobą kontaktową - Monika Milewska
- adres poczty elektronicznej spgm@przedborz.pl
- numer telefonu 44 781-58-01
- adres do korespondencji - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
Góry Mokre 94 A
97-570 Przedbórz
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
INFORMACJA NA TEMAT PROCEDURY WNIOSKOWO-SKARGOWEJ
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
- Opis dostępności wejścia do budynku
Budynek szkoły posiada jedno wejście główne do budynku szkoły od strony ulicy. Do wejścia głównego prowadzą schody wraz z podjazdem dla wózków inwalidzkich umożliwiające korzystanie osobom niepełnosprawnym z pierwszej kondygnacji budynku. Budynek jest dwukondygnacyjny z jedną klatką schodową. Nie posiada windy dla osób niepełnosprawnych.
- Opis dostępności korytarzy, schodów, toalet
Korytarz główny w budynku szkoły podstawowej jest dostępny dla osób na wózkach inwalidzkich (podjazd dla osób niepełnosprawnych. Na klatce schodowej zamontowane są poręczne, w korytarzach nie ma wyznaczonych stref kontroli.
- Opis dostosowań – pochylenie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne itd.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz informacji głosowych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
- Informacje o miejscach parkingowych
Na parkingu gminnym na przeciwko szkoły jest wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych.
- Informacja o prawie wstępu z psami asystującymi
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego
Budynek nie jest wyposażony w aplikację tłumacza języka migowego (PJM) online oraz nie został przeszkolony żaden pracownik w zakresie umiejętności polskiego języka migowego.
APLIKACJE MOBILNE
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.